Numatic

İngiltere de bulunan Numatic, 700 üzerinde personel ile çalışmaktadır. 10 hektarın üzerinde olan üretim alanında her gün 4000 ürün imal edilmektedir. 18 yıl önce kurulan imalathane gün geçtikçe büyümekte ve programlı bir şekilde yenilenmektedir. Yeni eklenen alanlarda yarı otomatik üretim hatları ve sistemli depolama bölümleri mevcuttur.

30 adet bilgisayar kontrollü enjeksiyon kalıp makinesi Muhtelif 6 yönlü imalat robotu, ana bileşenleri üretmektedir. Daha büyük tanklar ve konteynırlar ise değişken olarak 4 kollu otomatik robotlar aracılığı ile makine parçalarını meydana getirmektedir. Sisteme entegre edilmiş bilgisayar kontrollü kaynak robotlar ve lazer kesme makinaları ürünlerin dizaynlarını ortaya koymaktadır.

Bu makine parkı sayesinde yüksek kalite ve üretim standartları her daim en üst seviyede kalmaktadır.

Bütün işlemler eğitimli, koordine ve insiyatif kullanan iş gücü tarafından , kalite garantisi ile BS EN ISO 9001:2008; esaslarına göre yapılır. Ki buda her imal edilen makinanın denetime giderek seri numarası ve açıklaması ile kaydedildiği anlamına gelir.

Tasarım ve geliştirme; altyapısı kuvvetlendirilmiş mühendislik departmanı tarafından, CAD-CAM sistemleri ve Rapid – Prototype modelleme tesisi ile çalışmaktadır.

16.000 metrekarelik satış tesisi hızlı sirküle olan ürünlerin yüksek rakamlarda stoklanabilmesine imkan tanımaktadır.

Numatic aynı zamanda çevre bilinci yüksek bir firmadır. ISO 14001 akreditasyonu ile ürünlerinin hem içeriğinde hem de imalat sürecinde maksimum geri dönüşümle ortaya gelmesini garanti altına almıştır. Numatic in amacı yenilikçi, yüksek kalite standardına sahip, fiyatının değerini hak eden ürünlerinin, imalatını sürdürmek ve liderliğini korumaktır.